mapa
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Škola

Škola

Škola Rasošky se nachází ve středu obce, skládá se ze starší původní budovy a novější přístavby – mateřské školky.

V roce 2004 došlo k rozsáhlé rekonstrukci všech prostor základní školy – hlavně mateřské školy a školní jídelny. Nové dějiny školy se začaly psát v lednu r. 2002, kdy škola přešla do právní subjektivity a součástí ZŠ se stala mateřská školka, školní jídelna a školní družina. Základní škola je školou malotřídní, kde se vyučují žáci 1. – 5. třídy podle vzdělávacího programu 16847/96 – 2 Základní škola. Používané učebnice  mají doložku MŠMT ČR . Provoz školy je zahájen v 6:30 hod. a ukončen v 16:15 hod. Žáci všech ročníků mohou navštěvovat školní družinu.

Pro ZŠ a MŠ jsou k dispozici kroužky jako např. kroužek AJ, Malý vědec, Šikovné ručičky a Přírodovědný kroužek.

Součástí ZŠ je MŠ, kde jsou otevřena 2 oddělení, pro mladší a starší děti. Provoz školky je zahájen v 6:30 hod. a ukončen 16:30 hod.

Děti ze ZŠ i MŠ se stravují ve školní jídelně, která je také součástí ZŠ. Školní děti zde mohou odebírat i svačiny. Školní jídelna zajišťuje obědy i cizím strávníkům. Děti ze školy i ze školky dodržují pitný režim, který je ve školce zajišťován kuchyní a ve škole nákupem minerálních vod.

Celý objekt obklopuje zahrada, kterou navštěvují jak děti ze školy, tak děti ze školky.

Škola má velmi dobrý vztah s obcí, která je i naším zřizovatelem a díky obci jsou vytvářeny
v celém objektu takové podmínky, které nejsou na jiných školách samozřejmostí – např. je to nákup hraček pro děti ze školy i ze školky, ve škole děti dostávají zdarma učebnice, sešity, pomůcky na Vv apod.

Celá ZŠ je po dohodě s ředitelkou školy přístupná veřejnosti každý pracovní den, a proto každý z Vás, kdo si bude chtít zdejší prostory prohlédnout, bude vítán.

 

Informační SMS

Vyhledat

20. 7. Ilja

Zítra: Vítězslav

Úřední hodiny

Středa 8.00 - 10.00
(bez starosty)
Úterý 16:00 - 18:00
Čtvrtek 16:00 - 18:00

Nové hřiště v obci

Provozní řád

Obsazení hřiště.docx

Ceník sportovní areál UT..pdf
Nové hřiště

Návštěvnost stránek

240959